ماکیاتوی لاته چیست؟

ماکیاتو

ماکیاتو

آخرین اما نه کم اهمیت: این محصول که به دلیل داشتن سه لایه متمایز شیر، اسپرسو و کف شیر شناخته شده است، در بسیاری از کشورها محبوبیت دارد. تفاوت بین ماکیاتو لاته و لاته در ترتیب ریختن قهوه در فنجان یا لیوان شماست. با یک فوم ساز شیر ابتدا شیر خود را بخارپز کرده و سپس اسپرسو را به شیر اضافه می کنید. با یک لاته شیر را به قهوه خود اضافه می کنید. توجه داشته باشید که امروزه دستگاه های قهوه ساز خانگی حرفه ای بدون نیاز به یک باریستا بهترین قهوه را برای شما سرو میکند و در به یاد داشته باشید که این قهوه ساز خانکی نیاز به سرویس سالیانه و رسوب زدایی قهوه ساز دارد که سپنتا سرویس نمایندگی تعمیر قهوه ساز با بهترین مهندسین آماده ارائه خدمات و تعمیرات اسپرسوساز و قهوه ساز شما مشریان گرامی میباشد.

طرز تهیه قهوه لاته ماکیاتو

برای تهیه قهوه لاته ماکیاتو ابتدا 220 میلی لیتر شیر را داغ کنید و آن را به وسیله نازل بخار دستگاه اسپرسوساز کف‌دار کنید و یا به وسیله یک کف‌ساز دستی معمولی رو شیر را کف دار کنید. بعد از این کار لیوان شیشه‌ای را که به این منظور تهیه کرده‌اید را ابتدا گرم کنید (به عنوان مثال می‌توانید با آب داغ آبکشی کنید) سپس شیر داغ کف‌دار را داخل آن بریزید. در این مرحله قهوه اسپرسو خود را آماده کنید و در حدود 40 سی سی از آن را از وسط لیوان شیشه‌ای حاوی شیر به آرامی روی شیر بریزید.

ملاحظه می‌کنید که اسپرسو از لایه کف مانند عبور می‌کند، با حرکتی به سمت پایین به سطح مایع شیر می‌رسد و لیوان شیشه‌ای شما سه لایه (سه رنگ) می‌شود.
نوشیدنی قهوه کافه لاته را می توانید با پودر دارچین، شکلات و یا سس کارامل تزیین کنید. بد نیست بدانید نوشیدنی دیگری شبیه لاته ماکیاتو وجود دارد که دقیقا جای شیر و قهوه عوض شده و Caffe Macchiato (کافه ماکیاتو) نام دارد، در این نوشیدنی در واقع شیر را به مقدار خیلی کم بر روی فنجان اسپرسو می ریزند و اصطلاحا قهوه را لکه‌دار می‌کنند.

خارج از کادر کلیک کنید تا نوار مقایسه مخفی شود
مقایسه